středa 20. září 2017 Oleg

Washington prohrál další zápas, doma podlehl Denveru

Washington - Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA třináctý z patnácti zápasů a zůstávají nejhorším celkem zámořské ligy. Wizards v pátek doma podlehli Denveru 104:108. Jan Veselý odehrál v dresu poražených tři a půl minuty, připsal si jeden doskočený míč a tři osobní chyby. Washington vstoupil do utkání slibně, první čtvrtinu vyhrál o deset bodů, pak se ale Denveru rozehrál náhradník Al Harrington a s 29 body zastínil všechny ostatní střelce. Domácí ještě čtyři minuty před koncem vedli, závěr však zvládl lépe soupeř.

Hráč Denveru Al Harrington

Hrdinou zápasu Orlanda proti Lakers byl domácí Dwight Howard, který k 21 bodům přidal 23 doskoků. Losangeleský tým tradičně táhl Kobe Bryant, jeho 30 bodů však tentokrát porážku neodvrátilo, lídři Jihovýchodní divize zvítězili 92:80.

Nejúspěšnějším klubem ligy je Chicago, které i bez zraněné hvězdy Derricka Rose deklasovalo Cleveland 114:75 a připravilo Cavaliers nejtěžší domácí porážku v historii. "V obraně hráli opravdu výborně. Pokaždé jsme se strašně nadřeli, než jsme vůbec dokázali vystřelit," prohlásil clevelandský náhradník Daniel Gibson.

Sám se o střelbu pokusil desetkrát, ale trefil jen dvě trojky. "Ale rozhodně musíme víc bojovat. Dneska jsme to prostě vzdali, to se nesmí stát," dodal Gibson.