Český pohár Skupiny ČEZ Veltrusy

Koukal ovládl vánoční turnaj ve squashi

Praha - Letošní Vánoce si zpříjemnili také milovníci squashe. V Praze v Záběhlicích se konal mezinárodní turnaj PSA, který vyhrál bez ztráty setu Jan Koukal. Nejlepší český hráč porazil ve finále Kashifa Shuju z Nového Zélandu.

Jan Koukal
zdroj: ČT24

Jan Koukal nastoupil do finále se zdravotními problémy. Natažené vazy v koleni mu nedovolily hrát na sto procent, i proto měl jeho soupeř místy v zápase navrch. V prvním setu Shuja dlouho vedl, až v závěru první sady Koukal otočil vývoj zápasu. Suverénní výkon ale český hráč první světové padesátky nepředvedl, přesto vítězství na turnaji získal. Nejvyrovnanější byl třetí set, který Koukal vyhrál 14-12, celkově 3-0 na sety.

"Kashifa věděl, co mi je, a přesně odhalil moji slabinu. Tím pádem to bylo hodně těžké a chvílemi i hodně se štěstím. Turnaj se po organizační stránce povedl, diváků také bylo dost. Takhle jsem si dal hezký dáreček k Vánocům," řekl Koukal po vyhraném turnaji.