sobota 16. prosince 2017 Albína

USK zvítězil v derby s VŠE Praha, Brno zdolalo Slovanku

Praha - Basketbalistky USK Praha nezaváhaly ani v sedmnáctém ligovém utkání sezony a v rámci 16. kola zvítězily na palubovce VŠE Praha 109:75. České mistryně už podesáté v sezoně pokořily stobodovou hranici a suverénně vedou tabulku. Vyhrálo i Frisco Brno, které doma zdolalo Slovanku 86:64 a pojistilo si druhé místo před Trutnovem. Ten zase porazil Karlovy Vary 78:65.

Lindsay Whalenová v dresu USK

Trenér USK Lubor Blažek dal v posledním letošním zápase více prostoru obvyklým náhradnicím a každá z hráček strávila na palubovce zhruba polovinu hrací doby. Umožnila jim to už první čtvrtina, kterou obhájkyně titulu vyhrály jednoznačně 34:17 a v poločase vedly už o 24 bodů. Na výhře se nejvíce podílela americká pivotmanka Miltonová-Jonesová, která si za 20 minut připsala 23 bodů.

Na lavičce USK již byla připravena americká rozehrávačka Whalenová, ale vítězka zámořské WNBA nakonec do hry ještě nezasáhla. Svůj první start za USK v této sezoně si tak připíše až v novém roce. V dresu VŠE zaznamenala dvě trojky Johnová, jež se tak stala pátou hráčkou v historii, která v české lize zaznamenala 400 úspěšných tříbodových střel.

Brno sice po první čtvrtce vedlo nad Slovankou o 13 bodů, ale poté se mu dlouho nevedlo náskok navýšit a rozhodnout. Slovanka se držela a ve třetí části se dotáhla na osm bodů. V poslední čtvrtině se však potvrdila hráčská kvalita na straně Friska, které především zásluhou 23 bodů Hanušové dovedlo zápas k poklidnému vítězství.

Naopak velký obrat viděli fanoušci v Trutnově, kde domácí hráčky vstoupily tragicky do souboje s Karlovými Vary a ve 13. minutě prohrávaly již o 16 bodů 13:29. Domácí favorit však už v závěru prvního poločasu ztrátu ztenčil na jediný bod 31:32. Od té doby se hrál vyrovnaný zápas až do 34. minuty. Pak hráčky Varů zkolabovaly a poslední čtvrtku prohrály 15:32.

Druhé utkání v dresu VŠ Praha odehrála reprezentantka Bartoňová a znovu patřila mezi klíčové hráčky při výhře 88:57 nad DSK Karlín. Rozehrávačka hostující z USK se na výhře podílela osmi body, osmi doskoky, sedmi asistencemi a třemi bloky.