sobota 22. července 2017 Magdaléna

Budějovice nadále dominují, vyhrál i Liberec

Praha - Volejbalisty Českých Budějovic nezastavil v extralize ani Zlín. Obhájci mistrovského titulu dnes vyhráli v soupeřově hale 3:1, zvládli i sedmnáctý zápas v sezoně a vedou tabulku o tři body před Libercem.

Budějovice - Unterhaching

Nemocemi a zraněními sužovaný zlínský tým ale jihočeským favoritům dlouho vzdoroval. Vyhrál první set a sahal i po druhém, který by znamenal bodový zisk. Zkušený Jihotroj si však vítězství v koncovkách pohlídal. "V koncovkách prohraných setů jsme odešli na podání, hosté naopak," posteskl si domácí trenér Roman Macek.

Kouč vítězného mužstva Jan Svoboda prohlásil, že v úvodním setu hostům scházela bojovnost a koncentrace. "Zlepšení nastalo až příchodem dvou nových hráčů Michálka a Novotného. Výsledkem bylo zlepšení našeho podání a bojovnosti, což na vítězství stačilo," řekl.

Liberec přišel v Benátkách o bod. Dva dny po pohárovém nezdaru se švýcarským Amriswilem sehrála Dukla další pětisetový zápas, tentokrát však vítězný. V tie-breaku Severočeši vyhráli 15:10.