neděle 19. listopadu 2017 Alžběta

Futsalisté rozdrtili v kvalifikaci na MS Nizozemsko 5:1

aktualizováno 15. 12. 2011 17:54

Brno – Čeští futsalisté vstoupili v Brně do kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství světa 2012 vítězstvím nad Nizozemskem 5:1. O výsledku rozhodl rychlý nástup českého týmu, který po osmi minutách získal tříbrankový náskok. Ve druhém utkání kvalifikace se v pátek od 18:00 český tým střetne s Tureckem, které dnes prohrálo 1:7 s Běloruskem.

Utkání ČR - Nizozemsko

Po pouhých jedenácti sekundách pronikl obranou soupeře Rešetár a svým důrazem protlačil přes brankáře Rozenbeeka míč do sítě. Úspěšný vstup do zápasu český tým uklidnil, držel míč pod kontrolou a kombinačně soupeře přehrával ve středu pole. Nizozemcům chyběla přesnost a v úvodní části zápasu se nedostávali do koncovky.

Česko - Nizozemsko

Strategie vyšla na výbornou

V pohodě hrající čeští futsalisté přidali ve 4. minutě druhou branku. Roman Mareš pronikl po pravé straně, jeho střelu z úhlu stačil brankář Rozenbeek pouze vyrazit a od Marešova boku se míč odrazil do sítě. Hra Nizozemců ztratila koncepci a po dalším průniku střídající Seidler přízemní střelou přidal v 8. minutě třetí gól.

Po vybudování náskoku se zaměřil český tým více na defenzivu. Nizozemci sice srovnali krok, v koncovce si ale neporadili s výborně chytajícím brankářem Gerčákem. Ten poprvé kapituloval až těsně před přestávkou, kdy mezi třemi zadáky prošel technicky dokonale vybavený El Morabiti, jenž šanci s přehledem proměnil.

Nizozemci ve druhém poločase přitvrdili hru, ale ani větší důraz a agresivita jim k otočení výsledku nepomohly. Dostali se sice do dvou slibnějších šancí, ty však vykryl s přehledem brankář Gerčák. Naopak ve 25. minutě přidal Rešetár čtvrtou branku a čtyři minuty před koncem po dlouhém centru brankáře Gerčáka pečetil po kombinaci s Janovským Michal Mareš pátým gólem vítězství českého celku.

Ve druhém utkání kvalifikace se v pátek od 18:00 český tým střetne s Tureckem.

ČR - Nizozemsko 5:1 (3:1)

Branky: 1. a 25. Rešetár, 4. R. Mareš, 8. Seidler, 36. M. Mareš - 19. El Morabiti. Rozhodčí: Pascal (Fr.) a Ivanov (Ukr.). ŽK: De Groot, Nejjari (oba Niz.). Diváci: 800.

Sestava ČR: Gerčák - Havel, R. Mareš, Rešetár, M. Mareš - Novotný, Kopecký, Janovský, Belej - Frič, Seidler. Trenér: Neumann.