úterý 19. září 2017 Zita

Prostějov rozstřílel v basketbalové dohrávce Ústí 117:80

Ústí nad Labem - Basketbalisté Prostějova porazili v dohrávce 17. kola NBL domácí Ústí nad Labem 117:80 a vytvořili nový rekord sezony v počtu nastřílených bodů. Dosavadním maximem bylo 113 bodů, které dal mistrovský Nymburk na začátku listopadu v utkání s USK Praha (113:74). Hanáci se posunuli na třetí místo tabulky před Kolín, se kterým mají stejně bodů a před sebou ještě vzájemný zápas, dohrávku třetího kola.

BK Prostějov

Už první čtvrtina duelu na palubovce ligového nováčka ze severu Čech předznamenala střelecké hody a hosté ji vyhráli 36:27. A protože Hanákům chuť i přesnost zakončení vydržely, rozdíl skóre narůstal. Domácí už do poločasu inkasovali 67 bodů, tedy více, než například v sobotním duelu Levic s Ostravou daly jednotlivé týmy za celý zápas (56:65).

Nejlepším střelcem utkání byl s 28 body prostějovský Jamar Smith, který se zaskvěl stoprocentní úspěšností. Americký křídelní hráč proměnil všech šest trojek, čtyři trestné hody i tři dvoubodové pokusy. Celý tým měl nevídanou úspěšnost střelby z pole 74 procent.