Volejbalistky Prostějova vyhrály v dohrávce extraligy v Brně 3:0

Brno - Volejbalistky KP Brno prohrály v dnešní dohrávce devátého kola extraligy s Modřanskou Prostějov 0:3. Hanačky ustály i výpadek v úvodu druhého setu zápas a upevnily si první místo v tabulce.

Prostějov vstoupil do utkání lépe, často ale zápolil se souhrou, kterou nahrazoval jistějším podáním. Brňanky držely se soupeřkami krok v obraně na síti, chyběla jim však větší přesnost v útoku.

V úvodu druhého setu favorizované hráčky Prostějova zcela vypadly z role, kupily chybu za chybou a prohrávaly už 4:11 a 10:16. "Jsme tady jako učni, pojďte hrát," povzbuzoval při oddechovém čase kouč Prostějova Miroslav Čada své svěřenkyně.

Zpřesněné bloky i kombinace vynesla ve druhé polovině sady mistrovskému celku rychlý obrat po bodové šňůře 14:3 a klidnou koncovku. V kritických chvílích táhla Prostějov zejména Helena Horká. Mladý brněnský tým statečně vzdoroval zkušenějším soupeřkám i ve třetím setu, vedl ještě 22:21, ale nakonec ani jednu sadu neuhrál.