středa 20. září 2017 Oleg

Házenkáři Zubří vyhráli v Brně, v Jičíně padlo 75 gólů

aktualizováno 19. 11. 2011 22:37

Praha - Ani v oslabení nedopustili házenkáři Zubří překvapení v hale předposledního Brna. V desátém kole extraligy tam zvítězili 28:22 a vedou tabulku o čtyři body. Diváci v Jičíně viděli 75 branek a vysoké vítězství domácích nad Přerovem 45:30, naopak drama v Kopřivnici vyznělo lépe pro hosty z Hranic.

Házenkáři Zubří

Zubří přijelo do Brna výrazně oslabeno o spojky Hantáka, Miku a Randýska, ale jejich absence byla znát jen v úvodních patnácti minutách, kdy se Valaši obtížně prosazovali přes postavenou brněnskou obranu. Pak hosté přitvrdili a z rychlých útoků neomylně trestal především Mičkal. Rozstřílel se i Stržínek a v poločase již Zubří vedlo rozdílem pěti branek.

Třetí Jičín hrál s Přerovem vyrovnaně pouze do 18. minuty a stavu 13:10. To ještě přerovští ostrostřelci Hastík s Plškem dokázali odpovídat na kombinační hru mladého domácího celku. Pak už ale lavinu rychlých jičínských útoků nedokázal zastavit ani gólman Šimek, který vystřídal zkušeného Štolcara. Už v 50. minutě svítila na jičínské straně ukazatele čtyřicítka.

V Kopřivnici domácí v poslední minutě snížili na 27:28 a mohli i vyrovnat, ale zkušený hranický brankář Kučerka byl proti. Naopak Magrla navýšil konečný rozdíl na dvě branky ve prospěch hostujícího celku.