Florbalistky prohrály na EFT v Helsinkách se Švédskem 0:3

Helsinky - České florbalistky prohrály v úvodním utkání na Euro Floorball Tour v Helsinkách se Švédskem 0:3, ale získaly bonusový bod za výhru v dodatečných nájezdech 1:0. Všechny branky v zápase padly ve druhé třetině, dvakrát se za úřadující mistryně světa trefila Amanda Larssonová. V rozstřelu se prosadila jako jediná Hana Lacková.

Florbal
zdroj: isifa/VLP autor: Jiří Kopáč

Český tým odolával favoritkám až do 24. minuty, kdy gólmanku Christianovou překonala poprvé Larssonová. Útočnice Mory se prosadila znovu za 115 vteřin. Pak svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové přečkaly oslabení při vyloučení Macurové, ale v 37. minutě upravila na 3:0 Erikssonová.

V závěrečném dějství se stav nezměnil ani při jedné přesilovce českého výběru a dalších početních výhodách Švédek na konci. V rozstřelu nepřekonaly Christianovou kanonýrka Lindströmová, Scheerová ani Dahlinová, na druhé straně na Petterssonovou nevyzrály Adéla Bočanová a Kotíková, úspěšná byla Lacková.