čtvrtek 20. července 2017 Ilja

Volejbalistky vyhrály v EL i podruhé v Maďarsku

Budapešť - České volejbalistky porazily v odvetném utkání Evropské ligy v Budapešti i podruhé Maďarsko, po páteční výhře 3:0 tentokrát až po pětisetovém boji. O výsledku rozhodla až lepší koncovka tie-breaku, kterou svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera vyhrály po 125 minutách 16:14. Češky tak stále drží naději na postup do Final Four soutěže, kam projde ze skupiny B jen vítěz. Na první Bulharky po jejich snadné výhře v Izraeli však ztrácejí už dva body.

Volejbal

Stejně jako v pátečním úvodním utkání vstoupily české volejbalistky do prvního setu suverénně, soupeřky přehrávaly přesnější obranou i důraznějším útokem. Postupně zvyšovaly svůj bodový náskok a bez problémů také získaly úvodní sadu. V dalších dvou setech se ale vývoj utkání otočil. Maďarky zvýšily v bouřlivém prostředí agresivitu i bojovnost, druhý set vyhrály 25:20 a ve třetím český tým získal pouze 13 bodů. V těchto fázích zápasu byl výkon českého týmu hodně kostrbatý a provázely jej časté nevynucené chyby.

Jiří Šiller:

"Bohužel jsme po dobrém začátku pustili soupeřky do hry. Polevili jsme v obraně. Maďarky naopak přitlačily v útoku, najednou se jim všechno začalo dařit a bylo velmi obtížné je sesadit z vítězné vlny."

K obratu ve čtvrtém setu zavelely nejproduktivnější české hráčky Havelková, Pastulová, Havlíčková a Kallistová. Důraznějším zakončením se podařilo českým hráčkám získat čtvrtou sadu. V tie-breaku už český tým vedl 12:9, houževnaté Maďarky ale šňůrou čtyř bodů výsledek na chvíli otočily. V dramatické koncovce se ale prosadily zkušenější české hráčky, a nadále tak svádějí s Bulharskem boj o první příčku ve skupině.

"Ve třetím setu jsme vystřídali většinu hráček. Naše opory si odpočinuly a podívaly se na zápas zvenku, což jim pomohlo. Závěr zápasu jsme už zvládli dobře. I když tie-break byl hodně vyrovnaný. Uhráli jsme ale jeho koncovku, když se nám podařilo uhlídat nebezpečnou Horváthovou," zhodnotil zápas Šiller. V dalším dvojzápase Češky přivítají doma Izrael a letní přípravnou soutěž před zářijovým mistrovstvím Evropy zakončí v Bulharsku. Závěrečný turnaj EL pro tři nejlepší a domácí Turecko se uskuteční v červenci.