pondělí 18. prosince 2017 Miloslav

Házenkářky prohrály i v Černé Hoře, na MS si nezahrají

aktualizováno 10. 6. 2011 22:23

Pljevlja - České házenkářky podle očekávání nedokázaly otočit nepříznivý vývoj kvalifikačního dvojzápasu s Černou Horou a na prosincové mistrovství světa v Brazílii se neprobojovaly. V dnešní odvetě na soupeřově hřišti podlehly 26:33, první utkání před týdnem v Olomouci prohrály o 16 branek 26:42. Domácí trenér Dragan Adžič nechal v úvodu zápasu odpočívat hlavní opory svého týmu, možná i proto českým házenkářkám lépe vyšel vstup do zápasu. Jejich defenziva pracovala líp než v prvním duelu a deset minut držely se soupeřkami krok.

Česko - Černá Hora

Postupem času však Černohorky začaly prokazovat své kvality a vypracovaly si náskok 7:3. Českým hráčkám pomohl oddechový čas, po kterém třemi brankami za sebou v 18. minutě snížily na 9:11.

Domácí házenkářky ale opět přidaly. Stejně jako v Olomouci se jim dařily kombinace spojek a pivota a neomylně skórovaly hlavně ze střední vzdálenosti, kdy byla po jejich střelách brankářka Satrapová bezmocná. V poločase Černá Hora vedla 16:11.

Kanonáda z prostoru spojek, kde dominovala Bulatovičová, přišla i po přestávce. Nezabránila jí ani druhá brankářka Raníková, která ve 40. minutě nahradila Satrapovou. Ještě ve 43. minutě české hráčky držely pětigólové manko z prvního poločasu, v pohodě hrající soupeřky ale zvýšily až na desetigólový rozdíl 31:21. V závěru hostující celek díky třem brankám Hrbkové porážku zmírnil.