neděle 25. června 2017 Ivan

Českým házenkářkám se postup na MS notně vzdálil

aktualizováno 3. 6. 2011 21:40

Olomouc - České házenkářky utrpěly v úvodním utkání kvalifikace mistrovství světa v Olomouci proti Černé Hoře debakl 26:42 a šance na postup se jim vzdálila do oblasti teorie. Odveta se hraje příští pátek v Pljevlji. Duel o postupovou naději byl od úvodu pro výběr trenéra Jana Bašného hororem. Češky už po čtyřech minutách prohrávaly 0:4.

Černohorské házenkářky

"Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů světa. Naším největším problémem byl respekt. Druhý poločas byl o něco lepší, ale rozdíl mezi oběma týmy byl znatelný," konstatoval po utkání kouč Jan Bašný. "Nečekaly jsme, že Češky předvedou tak slabý výkon," citoval černohorskou házenkářku Milenu Kněževičovou Deník.cz.

Nebyla síla, která by černohorskou kanonádu zastavila. Češky hrály proti zasunuté obraně ustrašeně, bez nápadu a navrch je dusilo obrovské množství technických chyb, po kterých soupeř vyrážel do trháků. "Každá naše technická chyba byl brejk, a to se strašně těžko chytá. Jejich střelkyně měly pokaždé volnou ruku a technicky jsou na tom úplně někde jinde. Je to paráda se na to dívat, kéž bychom tohle uměly i my," řekla brankářka Barbora Raníková.

Po čtvrthodině sice domácí házenkářky držely přijatelný stav 5:9, ale v závěru první půle je Černá Hora pasovala do role statistek. Hostující tým, tvořený z velké části hráčkami Podgorici, po nacvičených kombinacích a signálech sázel gól za gólem. Češky se nevzchopily ani v oddechovém čase nebo v přesilovce. Mezi 16. a 25. minutou neskórovaly a šestý tým z posledního mistrovství Evropy jim šňůrou sedmi branek utekl na 16:5.

Černohorky už v půli vedly o čtrnáct gólů a závěr byl pouze formalitou. Jejich dominance chvilkami přecházela v exhibici, a i když se v českých barvách rozstřílela Tomečková, propastný rozdíl v kvalitě obou výběrů neklesl pod šestnáct gólů.

Česká republika - Černá Hora 26:42 (7:21)

Nejvíce branek: Tomečková 7, Černá a Luzumová po 3, Poznarová 3/2, Martínková, Hrbková, Vítková a Crhová po 2 - Bulatovičová 9/1, Djokičová 8, Radičevičová 7, Popovičová 5/1. Rozhodčí: Arntsenová, Gullaksenová (obě Nor.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 5:3. ČK: 60. Vukčevičová (Č. Hora). Diváci: 1 000.

Zdroj: ČT24, ČTK