středa 28. června 2017 Lubomír

Kubala s Benešem postoupili v Praze do druhého kola

aktualizováno 19. 5. 2011 13:10

Praha - Plážoví volejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou vstoupili úspěšně do turnaje Světového okruhu v Praze. České jedničky dnes v úvodním utkání splnily roli favoritů a porazily na štvanickém písku Švýcary Martina Lacigu a Jonase Weingarta 21:19 a 21:16. Jan Dumek s Martinem Tichým i pár Martin Lébl - Michael Plaček v prvním kole prohráli a jdou do oprav. Přímé přenosy z turnaje vysílá ČT4.

Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš

"Vycházela nám taktika nehrát na jednoho hráče a rozhodl první set. To jednou budu pouštět synovi, jak se hraje koncovka," řekl Beneš. Ve druhém kole se čeští mistři odpoledne střetnou s lotyšskou dvojicí Martins Plavins a Janis Smedins.

Čeští mistři Beneš s Kubalou spolu trénují na písku jen krátce a hrají letos první turnaj světové série. "Máme rezervy a silnější soupeř by je potrestal. Největší měrou se o výhru zasloužil Petr, který zvládl výborný zápas," chválil Kubala partnera.

FIVB Swatch World Tour 2011 Česko

Vyrovnaný první set získali Češi v koncovce díky skvělému bloku Kubaly. "Čekal jsem na něj celý set, protože v písku ještě plavu," řekl Kubala, pro kterého až na začátku května skončila sezona v šestkovém volejbale.  Weingart s Lacigou, který má české kořeny a s bratrem Paulem se stal třikrát mistrem Evropy, prošli do hlavní soutěže akce s dotací 190 tisíc dolarů z kvalifikace. Českou dvojici trápili i na začátku druhého setu, ale Beneš s Kubalou je v závěru přehráli.

Dumka s Tichým poslali podle očekávání do oprav favorizovaní Brazilci Emanuel s Alisonem. "Nebylo snadné se rozjet proti tak dobrému páru. Jejich kvalita a výška bloků byly nad naše síly," hodnotil zápas Tichý, který svým servisem celý turnaj zahájil.

Zdroj: ČT24, ČTK