čtvrtek 20. července 2017 Ilja

James pomohl basketbalistům Miami 43 body k výhře v Atlantě

New York - Především díky 43 bodům LeBrona Jamese zvítězili basketbalisté Miami v pátečním utkání NBA na palubovce Atlanty 106:85. Nejužitečnější hráč uplynulých dvou sezon exceloval hlavně ve třetí čtvrtině, v níž nastřílel 23 bodů. James zaostal o osm bodů za svým nejlepším střeleckým výkonem v sezoně, kterého dosáhl začátkem února v Orlandu.

LeBron James se raduje se spoluhráči

Zápasy na soupeřových hřištích mu prý dodávají motivaci navíc. "Užívám si to, když hrajeme venku. Nejenom to, že mám proti sobě soupeře, ale také fanoušky. Je to zábava," prohlásil James. V prvním poločase proměnil všech osm střeleckých pokusů z pole a také díky tomu si Miami vypracovalo náskok až 32 bodů. Zatímco James ve třetí čtvrtině dominoval, hráči Atlanty se trápili a pět a půl minuty nedali koš ze hry. "Trochu nás to rozhodilo, když dával všechny ty koše," přiznal domácí Al Horford.

Jen o bod méně než James dal v pátek Derrick Rose. Ani 42 bodů, kterými vyrovnal své střelecké maximum v kariéře, nezabránilo porážce Chicaga na hřišti Indiany. Domácí tým vyhrál 115:108 po prodloužení a ukončil osmizápasovou vítěznou sérii Bulls. Hosté smazali v základní hrací době dvacetibodové manko, ale prodloužení jim vůbec nevyšlo a dali v něm pouze šest bodů.

San Antonio si upevnilo pozici nejlepšího týmu v lize vítězstvím v prestižním zápase s Dallasem, když texaského rivala porazilo na jeho hřišti 97:91. Po debaklu s Miami o 30 bodů nabrali Spurs nové síly díky třem dnům odpočinku a ve druhé čtvrtině vedli nad Dallasem už o 18 bodů. Soupeř sice dál vzdoroval, ale na zvrat se nezmohl. Největší podíl na výhře San Antonia měla trojice opor Tony Parker (33 bodů), Manu Ginobili (25) a Tim Duncan (22).