úterý 12. prosince 2017 Simona

Brňanky vévodí lize, uspěly na palubovce USK

Praha - Basketbalistky Frisco Sika Brna podruhé v sezoně porazily svého rivala ZVVZ USK Praha a připravily mu první domácí porážku v ligovém ročníku. Po výhře 80:76 po prodloužení se navíc dostaly do čela ligové tabulky právě před dnešního soupeře. V základní části oba týmy vyhrály vzájemná utkání na domácí půdě a i tentokrát se zdálo, že bude mít domácí družstvo navrch. Brno sice vstoupilo do utkání velmi dobře a první čtvrtinu vyhrálo o osm bodů, pak však převzaly otěže zápasu hráčky USK. Především zásluhou Američanek Miltonové-Jonesové a Whalenové vyhrály druhou čtvrtinu o 14 bodů a směřovaly za vítězstvím. Ještě v úvodu čtvrté části měly desetibodový náskok, ani ten jim však nakonec nestačil. Sedm vteřin před koncem totiž hostující Eldebrinková trojkou srovnala a zařídila prodloužení. V něm Brno od začátku vedlo a zásluhou trestných hodů vyhrálo.