čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Volejbalistky Brna po prohře s Baku ve Vyzývacím poháru končí

Brno - Volejbalistky KP Brno prohrály v odvetném utkání čtvrtfinále Vyzývacího poháru na domácí palubovce s Idtisadči Baku 2:3 a po předchozí porážce v Ázerbájdžánu jsou ze soutěže vyřazeny. Brňanky kladly favoritovi nečekaně tuhý odpor. Vyhrály úvodní dva sety, pak se ale projevila větší zkušenost soupeřek. Trenér Ondřej Marek sáhl ke změně, která mu přinesla úspěch už v minulém kole v belgickém Charleroi. Melichárkové přidělil roli smečařky a na liberu místo ní zaskočila Valtrová.

Volejbal

Tah se vyplatil, neboť zejména v úvodních dvou setech Brňanky soupeře přehrávaly. V zakončení doplňovaly po přesných nahrávkách Vincourové tvrdě smečující Strakovou také Útlá právě s Melichárkovou. Hráčky Baku působily proti nadšeně bojujícím domácím volejbalistkám hodně zaskočeným dojmem. Jejich obrana na síti byla dost děravá a na smeči se prosazovaly pouze 202 cm vysoká americká reprezentantka Haneefová-Parková s Finkou Lehtonenovou.

Brňanky s přehledem zvládly koncovky obou úvodních setů. Ve třetím dějství už ale začala jejich souhra skřípat, útočná síla se postupně vytrácela a ztrácely i jistotu na blocích. Rady si nevěděly hlavně s Haneefovou-Parkovou, která uplatňovala svou výškovou převahu. Herně se brněnské volejbalistky ještě zvedly ve čtvrtém setu, kdy vedly 19:18. Ovšem následně tři útoky skončily v blocích. Pak vyrovnaly na 22:22, koncovku ale nevynucenými chybami pokazily a umožnily soupeřkám vyrovnat skóre. V tie-breaku už ovládly hru zkušenější volejbalistky Baku, které tak odmítly zlatý set.