neděle 19. listopadu 2017 Alžběta

Futsalisté mají na dosah postup na ME

aktualizováno 25. 2. 2011 18:56

Targu Mures (Rumunsko) - Čeští futsalisté v kvalifikaci mistrovství Evropy 2012 porazili Slovensko 5:3 a po druhé výhře ve skupině si s největší pravděpodobností zajistili postup. Na šampionát do Chorvatska totiž postoupí vítězové šesti skupin a pět nejlepších týmů z druhých míst, které by českému výběru již nemělo uniknout. K prvenství ve skupině stačí Čechům získat bod v nedělním závěrečném utkání s domácím Rumunskem, které dnes vyhrálo 3:1 nad Norskem.

Kouč Tomáš Neumann s českými futsalisty
  • Kouč Tomáš Neumann s českými futsalisty autor: Tibor Illyes, zdroj: ČTK/AP/MTI http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1397/139634.jpg?1264951844

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna o svém vítězství rozhodli během dvou minut druhé půle. Až do 25. minuty byl stav vyrovnaný 2:2, pak však Michal Mareš poslal Česko do vedení a za další půlminutu zajistil uklidňující náskok svým druhým gólem v utkání Rešetár. Navíc za další minutu definitivně rozhodl Frič. Slovensko už jen snížilo.

Slovensko - ČR 3:5 (2:2)

Branky: 2. Halko, 18. Fehervári, 36. Kozár - 4. a 26. Rešetár, 7. Seidler, 26. M. Mareš, 27. Frič.