úterý 23. května 2017 Vladimír

Prostějovští basketbalisté jdou do play-off z prvního místa

Praha – Basketbalisté Prostějova vyhráli základní část Mattoni NBL. V závěrečném kole se vydali potvrdit své prvenství do Ostravy a podařilo se jim to poměrem 77:73. Ukázalo se přitom, že těsné výsledky začínají být ve vzájemných zápasech obou týmů běžné – při poslední střetu v listopadu vyhrála Ostrava o tři body. Bez ohledu na těsné vítězství v posledním utkání získá prostějovský tým největší část z dvoumilionové prémie, kterou si dělí prvních pět týmů základní části. Odměnu získají také druhý Děčín, třetí Nový Jičín, čtvrté Pardubice a pátá Ostrava. Tyto týmy si o titul zahrají s Nymburkem.

Basketbalový míč

Prostějov celkem v této sezoně ztratil jen tři utkání z dvaceti, kromě podzimního utkání s Ostravou ztratil ještě s Pardubicemi a Novým Jičínem.

O jednu prohru více nasbíral druhý Děčín, který v závěrečném kole doma porazil Pardubice 82:76. Od prohry s Prostějovem hned v 1. kole zůstal doma neporažen. Dnes mu pomohla první čtvrtina, kterou vyhrál jednoznačně 31:13. Hosté sice v závěru mocně dotahovali a snížili až na rozdíl jediného bodu, Děčín však už výhru nepustil.

Ani třetí Nový Jičín neměl v posledním kole lehkou úlohu. Doma proti Opavě se v první půli trápil a o výhře 71:63 rozhodl až v závěru. "Mám ze zápasu rozpačitý pocit. I když jsme vyhráli, tak na domácí palubovce nejsme zvyklí na tak rozpačitý výkon. Naštěstí jsme se vrátili ve třetí čtvrtině do zápasu, kde jsme zlepšili obranu, byli jsme agresivní. Stálo nás to ale hodně sil," zhodnotil zápas trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva.