čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie

Na MS v halovém hokeji se Češi do semifinále nedostali

aktualizováno 11. 2. 2011 21:27

Poznaň - České reprezentační výběry se na mistrovství světa v halovém hokeji v Poznani do semifinále neprobojovaly. Mužům v závěrečném kole základní skupiny nestačila k postupu remíza 3:3 s Ruskem, ženy ztratily naději po prohře 1:6 s Ukrajinou. České reprezentantky budou v sobotu hrát o konečné páté místo s Polskem. Muži mohou skončit sedmí, pokud zdolají Austrálii.

Halový pozemní hokej

Muži potřebovali nad Ruskem zvítězit, jenže už v páté minutě prohrávali o dvě branky. Bernátek a Kyndl vyrovnali, navíc brankář Neusser zneškodnil několik velkých protivníkových šancí, jenže pak ho přece jen překonal Azarov. V power play už český tým dokázal jen srovnat skóre, což bylo na postup málo. Spolu s Rusy budou hrát v semifinále Rakušané, Němci a Poláci.

Ženy v přímém souboji o nejlepší čtyřku na Ukrajinu nestačily. Úřadující halové mistryně Evropy vedly už v poločase o tři branky a i po změně stran na hrací ploše dominovaly. Ukrajinky budou hrát o finále s Německem, druhou dvojici vytvoří Nizozemsko s Běloruskem.