ČTsport

ČTsport
neděle 25. února 2018 Liliana

Pozemkáři přejeli USA 8:1, hokejistky zdolaly Argentinu

Velikost textu:

Poznaň - Čeští pozemní hokejisté si připsali na mistrovství světa v halovém hokeji druhé vítězství. Proti nejslabšímu účastníkovi základní skupiny týmu USA si s chutí zastříleli a vyhráli 8:1. Před závěrečným kolem jim v Poznani patří stále čtvrté místo s teoretickou šancí na postup do semifinále. Ženské družstvo si poradilo s Argentinou a po výhře 5:3 bude v pátek v přímém souboji s Ukrajinou rovněž usilovat o postup do semifinále.

Halový pozemní hokej
Halový pozemní hokej
Otevřít galerii
 • Halový pozemní hokej autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2312/231119.jpg?1297286086
 • Zápas ženské reprezentace v pozemním hokeji autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Svěřenci kouče Thorstena Althoffa se dostali do vedení již ve třetí minutě zásluhou Štěpána Bernátka a gólový účet rychle navyšovali. Bernátek se zaskvěl pěti brankami a patří k nejlepším střelcům turnaje.

České reprezentantky položily základ ke třetí výhře na turnaji v prvním poločase, který vyhrály 2:0. I přes snahu Jihoameričanek snížit manko se Češky dál dostávaly do řady šancí a cennou výhru si i přes horší zakončení nenechaly vzít.

přehrát video
Pozemkáři jsou blízko semifinále
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.