pátek 23. června 2017 Zdeňka

Basketbalisté Kansasu po dvaceti letech získali univerzitní titul

San Antonio (USA) - V San Antoniu vyvrcholilo duelem Kansasu a Memphisu americké univerzitní mistrovství NCAA. Ve finále Final Four v San Antoniu porazili Memphis 75:68 po prodloužení. Kansas přitom nebyl daleko od porážky. Hráči Memphisu v posledních 75 vteřinách neproměnili čtyři z pěti trestných hodů a o výhru je dvě sekundy před koncem normální hrací doby připravil vyrovnávací trojkou Mario Chalmers.

Finále univerzitního mistrovství NCAA.

"Dostal jsem dobrou přihrávku, a protože jsem měl dost času, vystřelil jsem. Hned jak jsem míč hodil, tak jsem věděl, že to trefím," řekl Chalmers.

Oba týmy držely v atraktivním zápase slušné procento střelby z pole. Hráči Kansasu ale netrefovali trojky, zato mnohem lépe doskakovali. V mimořádně dramatickém finále se blýsklo hned několik kandidátů na NBA. Derrel Artur k dvaceti bodům přidal ještě deset doskoků. Na druhé straně kraloval Chris Douglas Roberts, který byl s dvaadvaceti body nejlepším střelcem zápasu.

V prodloužení už na palubovce kralovali hráči Kansasu. Rychle se dostali do šestibodového vedení a v klidu došli k historickému triumfu.