V šachu

Čeští házenkáři na závěr přípravy podlehli Slovensku

Gdaňsk - Čeští házenkáři prohráli na závěr přípravného turnaje čtyř zemí v Gdaňsku se Slovenskem 28:30 a skončili bez jediného bodu poslední. V předchozích dnech nestačili svěřenci Martina Liptáka na Maďarsko a domácí Polsko. Reprezentace oslabená o největší hvězdy Filipa Jíchu či Jana Filipa rychle získala mírný náskok, který si udržovala až do stavu 5:4. Kouč Lipták si však musel vzít oddechový čas poté, co Slováci otočili na 10:6.

Ztráta na soupeře narůstala i po poločase, kdy Lipták začal točit se sestavou. I přes nepříznivý průběžný výsledek 13:21 ale čeští házenkáři trpělivě využívali chyb v obraně i útoku Slovenska a snížili manko na pouhé dva góly. V závěrečných třech minutách už se mu ale zdramatizovat koncovku nepovedlo.