Volejbalový magazín

Skvělá třetí čtvrtina přinesla Prostějovu výhru v Záhřebu

Záhřeb - Basketbalisté Prostějova vyhráli ve Vyzývacím poháru i potřetí a míří za postupem. Na palubovce KK Záhřeb triumfovali 74:70 především zásluhou skvělé třetí čtvrtiny, v níž soupeře přehráli jednoznačně 22:6. Prostějov přitom začal zápas velmi špatně a po prvních šesti a půl minutách prohrával 4:17. Poté sice hru vyrovnal, ale o poločase stále ztrácel deset bodů.

Jenže ve třetí části český celek svého soupeře zcela přehrál. Šňůrou 16:1 skóre otočil a postupně si vypracoval až desetibodový náskok, s nímž šel i do koncovky, a bez potíží uhájil výhru.

Největší podíl na vítězství Prostějova měli podkošoví hráči Bertengeh Gadri a Kyle Landry, kteří se podělili o 34 bodů, Kanaďan Landry navíc přidal i 16 doskoků. Výrazně jim sekundoval i litevský rozehrávač Benas Veikalas, autor 17 bodů.

Za domácí se prosazoval hlavně pivot Luka Žorič s 21 body a 16 doskoky.

Vyzývací pohár basketbalistů:

KK Záhřeb - BK Prostějov 70:74 (24:17, 42:32, 48:54)

Nejlepší střelci: Žorič 21, Mulaomerovič 13, Mašič 9 - Gadri 18, Veikalas 17, Landry 16, Šležas 8. Fauly: 20:22. Trestné hody: 17/11 - 20/16. Trojky: 9:4.