sobota 29. dubna 2017 Robert

Prostějovští basketbalisté přehráli Nový Jičín až v závěru

Prostějov, Pardubice - Prostějovští basketbalisté porazili v devátém ligovém kole Nový Jičín 92:78. Duel týmů, které v dosavadním průběhu soutěže prohrály shodně pouze jednou, rozhodla až závěrečná čtvrtina. Tu domácí vyhráli jednoznačným rozdílem 28:13. Druhé místo v tabulce nicméně uhájily Pardubice, které v polabském derby zdolaly Kolín 70:55. Domácí byli i bez nemocného Hamptona a zraněného Marka po celé utkání lepším týmem, těžili zejména z výrazné převahy pod oběma koši.

Mattoni NBL
Mattoni NBL

Nový Jičín přitom už po třech minutách vedl 16:6, ale zlepšená obrana Prostějova přinesla obrat. Lawrence dokázal zastavit Muirheada a v poločase měl domácí tým sedmibodový náskok. "Až na samotný začátek střetnutí jsme výborně bránili. Dokázali jsme zastavit rychlý protiútok Nového Jičína, který je největší zbraní soupeře. Úspěchu si cením, protože jsme se vyrovnali s nepříjemnými ztrátami pod košem. Landry ještě dva dny před zápasem nemohl pořádně chodit," řekl po utkání prostějovský trenér Peter Bálint.

Nový Jičín sice ztrátu znovu vymazal a před začátkem posledního dějství vedl 65:64, závěr se ale nesl v režii hanáckého výběru. Po dvou Prášilových trojkách a dalších dalekonosných střelách Marka a Landryho bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Podle kouče hostů Zbyňka Cholevy byl Nový Jičín vítěznému týmu 30 minut vyrovnaným soupeřem. "Doplatili jsme na chyby v obraně v průběhu poslední desetiminutovky. Těch trojek bylo na můj vkus až příliš. Mrzí mě, že k otevřeným pokusům docházelo po našich chybách. Možná vyplývaly z únavy, protože zápas byl opravdu hodně náročný," poznamenal Choleva.