pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan

Basketbalistky USK porazily v prvním souboji gigantů Brno

aktualizováno 6. 11. 2010 19:58

Praha - První měření sil mezi nejmocnějšími celky ženské basketbalové ligy v sezoně vyznělo pro favorizovaný USK Praha. Svěřenkyně reprezentačního trenéra Lubora Blažka porazily ve čtvrtém kole mistryně Frisco Sika Brno 74:64. Pražanky rozhodly o svém vítězství především v poslední čtvrtině utkání. Do ní šly s vedením o čtyři body, nakonec svůj náskok zvýraznily.

Basketbalistky USK Praha

Neměly to však ani trochu jednoduché. Dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný 62:62, pak se ale zaskvěla Eva Vítečková. Skvělá střelkyně a vicemistryně světa rozhodla duel dvěma trojkami a předvedla své umění ve střetnutí s týmem, kde působila posledních jedenáct let. K výhře pražského klubu nakonec přispěla patnácti body.

Eva Vítečková:

"Byl to strašně zvláštní zápas. Nehrálo se mi nijak dobře, ale jsem ráda, že jsme nakonec vyhráli a mně tam spadla ta důležitá trojka."

Utkání USK - Brno

Průběh utkání přitom nenasvědčoval, že by se mohla na jeho konci konat taková zápletka. Domácí celek vedl ve třetí čtvrtině až o dvanáct bodů, poté však Brňanky stav vyrovnaly. Pražanky přesto závěr zvládly a připsaly si čtvrtou ligovou výhru.

Zdroj: ČT24, ČTK