sobota 29. dubna 2017 Robert

Florbalisté měli na dosah skalp hvězdných Švédů

aktualizováno 5. 11. 2010 19:24

Espoo (Finsko) - Čeští florbalisté přišli v úvodním utkání na Euro Floorball Tour ve finském Espoo tři vteřiny před koncem o historickou výhru. Přesto po výsledku 4:4 získali v 26. vzájemném zápase s šestinásobnými mistry světa vůbec první bod. Další zápas na turnaji, který je generálkou na prosincové mistrovství světa v Helsinkách, čeká svěřence trenéra Tomáš Trnavského v sobotu v 18:00 proti domácímu Finsku.

Florbal

Český tým získal v první třetině dvoubrankový náskok, když v sedmé minutě otevřel skóre Zálesný a o deset minut později využil přesilovku při vyloučení Hagberga Cepek. Švédové sice snížili v 25. minutě díky Samuelssonovi, ale za 85 vteřin vrátil výběru trenéra Trnavského dvoubrankový náskok Sikora. I na Enströmův gól Češi odpověděli a po Šebkově trefě měli před závěrečným dějstvím stále dvoubrankový náskok.

A drželi ho i v 43. minutě, kdy gólmana Rytycha nepřekonal z trestného střílení Kim Nilsson. Ten si ale spravil chuť gólem v 53. minutě a pak v power-play přihrávkou na vyrovnávací gól Samuelssona. Tým Tří korunek získal potom v nájezdech za výhru 2:1 ještě dodatečný bod do tabulky.