čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Nymburk poprvé v Jadranské lize prohrál

Zadar (Chorvatsko) - Basketbalisté Nymburka ve čtvrtém kole Jadranské ligy poprvé prohráli, chorvatskému Zadaru podlehli na jeho palubovce 60:73. Po večerních zápasech tak nejspíš přijdou o vedení v tabulce. Sedminásobní čeští šampioni sice dali díky Michalu Křemenovi první koš zápasu, ale pak už jen dotahovali soupeřův náskok. Poločas prohráli rozdílem jedenácti bodů. V závěrečné čtvrtině se hostům povedlo snížit až na 58:64, ale domácí pak šňůrou sedmi bodů znovu odskočili.

Nymburští basketbalisté

Hráči Nymburka se v utkání nedokázali dostat do výhodných střeleckých pozic a zatlačit Zadar do defenzivy. V obraně chybovali a často faulovali, což domácí potrestali 19 body z trestných hodů, zatímco hosté jich stříleli jen třináct a proměnili osm.