pátek 26. května 2017 Filip

Nymburk na úvod Jadranské ligy rozstřílel Crvenou Zvezdu

aktualizováno 9. 10. 2010 22:41

Nymburk - Své premiérové působení v Jadranské lize zahájili nymburští basketbalisté domácím vítězstvím 94:73 nad devátým týmem minulého ročníku Crvenou Zvezdou Bělehrad. Triumf v 1. kole soutěže jim zajistila vydařená druhá čtvrtina, v níž si vybojovali až patnáctibodový náskok. Poté vedení postupně navyšovali. Zprvu Nymburk nastoupil do zápasu lehce nervózně, a proto se Crvena Zvezda rychle ujala vedení. Ovšem v závěru první čtvrtiny se domácí probrali a dostali se do vedení, které už nepustili.

Nymburští basketbalisté

Sedminásobní čeští šampioni pak ve druhé čtvrtině výrazně zlepšili obranu a dovolili soupeři jen třináct bodů. Sami si udržovali stabilní výkonnost v útoku, kde se dařilo Nissimovi, Simmonsovi a především českému reprezentantovi Pumprlovi, který byl nejlepším hráčem na palubovce a s 19 body i nejlepším střelcem Nymburku.

Na odpor se již Crvena Zvezda nezmohla a v závěrečné čtvrtině zcela rezignovala. Nymburk získal náskok až 28 bodů a soupeři dovolil snížit až v úplném závěru, kdy ve svém úsilí polevil.