sobota 27. května 2017 Valdemar

Brazilci ukončili vítěznou sérii českých volejbalistů na MS v Itálii

Řím – Čeští volejbalisté nestačili v pondělním utkání na úřadující mistry světa Brazilce a prohráli po dramatické pětisetové bitvě 2:3. Prvním utkáním čtvrtfinálové skupiny mistrovství světa tak skončila vítězná série českých volejbalistů na tomto mistrovství. Češi však měli blízko k další senzaci na šampionátu. Na italském mistrovství překvapili výhrou nad Bulhary v základní skupině a v osmifinále smetli olympijské vítěze Američany.

Utkání MS v Itálii Česko - Brazílie

Čeští volejbalisté byli v pondělním zápase s úřadujícími mistry z Brazílie velmi blízko dalšímu velkému úspěchu. "Byli jsme strašně blízko vítězství a nějakému snu, který jsme si s družstvem na pouti v Itálii vysnili," popsal výkon svých svěřenců trenér Jan Svoboda.

Volejbalisté začali zápas dle svého zvyku odhodlaně a nadšeně. Ačkoliv první set prohráli, byli první tři sety svěřenci Jana Svobody lepší než Brazilci, kteří si místy nerozuměli a nevěřícně po sobě koukali, zatímco se Češi na druhé straně sítě spontánně radovali. Ve čtvrté sadě Čechům utekl začátek a náskok zkušeného soupeře se nepodařilo smazat. Naopak narostl dokonce až na šest bodů a bylo jasné, že o výsledku utkání rozhodne pátý tie-breakový set.

Rozhodující dějství českému týmu nevyšlo, zatímco favorité nezkazili útok a dominovali. Od stavu 2:2 ztratili čeští volejbalisté čtyři míče v řadě a na odpor už se do konce setu nezmohli. "Brazilci byli prostě lepší a je to mančaft, který i když prohrává, tak neustále tlačí na pilu. Jakákoli ztráta koncentrace, nebo polevení nás stálo hrozně bodů. Nevydrželi jsme to do konce," řekl kapitán Hudeček, který v utkání nasbíral čtrnáct bodů.

Ondřej Hudeček, reprezentační kapitán

1"Musíme rychle zapomenout na tenhle zápas, odpočinout si a Němce porazit, protože prohru s Brazílií nikdo nevrátí, ale prohra s Německem by nás mrzela víc. O páté až osmé místo chceme bojovat, protože to je pořád krásné umístění."

V úterý se volejbalisté utkají s Německem a při očekávané výhře Brazílie to bude zápas o druhé místo skupiny R. To by znamenalo účast v boji o konečné umístění na 5. až 8. místě turnaje. Osmí skončili na MS naposledy českoslovenští volejbalisté před čtyřiadvaceti lety.