SP Brazílie

Volejbalistky na turnaji v Polsku porazily Srbsko 3:2

Katovice (Polsko) - České volejbalistky porazily ve druhém utkání na turnaji v Katovicích Srbsko 3:2 a připsaly si první vítězství. Po páteční těsné porážce od Polska je nyní na závěr Memoriálu Agáty Mrózové čeká ještě nedělní duel s Chorvatskem, které dnes s domácí reprezentací uhrálo jen set. Na rozdíl od pátečního duelu tentokrát český tým nepustil soupeře v úvodu do vedení a získal první set v poměru 25:19. Naprosto stejným výsledkem, ale v opačném gardu pak skončily další dvě sady a stejně jako proti Polsku musel tým Jiřího Šillera přece jen opět dotahovat. To se mu znovu podařilo a tentokrát už si vítězství s žebříčkově výše postaveným soupeřem nenechal ujít. Tie-break Češky vyhrály 15:10.

Turnaj je součástí přípravy na mistrovství světa, které se uskuteční od 29. října do 14. listopadu v Tokiu. Po nedělním utkání má český tým naplánovány ještě dva zápasy s Chorvatskem koncem září, v říjnu pak přijdou na řadu tři duely s Alžírskem.

Česko - Srbsko 3:2 (19, -19, -19, 20, 10)

Přípravný turnaj volejbalistek v Katovicích (Polsko): Česko - Srbsko 3:2 (19, -19, -19, 20, 10)

Sestava ČR: Barborková, Pastulová, Havlíčková, Vanžurová, Mühlsteinová, Plchotová, libero Jášová.