Buly - debata expertů

Basketbalisté USA i Ruska s přehledem postoupili do čtvrtfinále

Istanbul - Basketbalisté USA jsou dalším čtvrtfinalistou mistrovství světa, které hostí Turecko. V osmifinále splnili roli favorita a bez problémů porazili Angolu 121:66. Nyní je čeká Rusko, které si ve druhém pondělním zápase poradilo s Novým Zélandem překvapivě snadno 78:56. Záznamy utkání najdete zde.

Američanům k jasné výhře pomohla i přesná střelba z tříbodové vzdálenosti. Proměnili 18 z 38 trojkových pokusů a zaostali tak jen o jedinou přesnou trefu za rekordem světových šampionátů.

Největší zásluhu na triumfu USA měl rozehrávač Billups s devatenácti body a čtyřmi asistencemi za 19 odehraných minut. O dva body méně zaznamenali Durant, Gordon a Gay. Angole nepomohlo ani 21 bodů v podání Gomese. O své výhře Američané rozhodli již v první čtvrtině, kterou vyhráli 33:13 a následně svůj náskok jen zvyšovali.