pondělí 26. června 2017 Adriana

Slovinci deklasovali v osmifinále MS Austrálii, Turci přehráli Francii

aktualizováno 5. 9. 2010 21:55

Istanbul - Slovinští basketbalisté deklasovali na mistrovství světa Austrálii 87:58 a mohou se těšit na čtvrtfinále, ve kterém se utkají s domácím Tureckem. To mělo celý zápas s Francií pod kontrolou a zvítězilo 95:77. Nečekaně hladký průběh prvního duelu v Istanbulu předznamenal už úvod, ve kterém Australané čekali přes šest minut na první body a trefili se až v momentě, kdy prohrávali 0:12. Záznamy všech odehraných utkání naleznete zde.

Radost tureckých basketbalistů

Čtvrtý tým z posledního mistrovství Evropy, Slovinsko, vyhrál poločas 42:21 a náskok navýšil v jednu chvíli až na 35 bodů. Nejlepším střelcem byl s 19 body rozehrávač Jaka Lakovič.

Turečtí reprezentanti pak ve večerním utkání nedali šanci Francouzům, už v poločase vedli bezpečným patnáctibodovým rozdílem. Na hřišti kraloval Hedo Turkoglu, domácí hvězda přispěla k výhře 20 body.