pátek 28. července 2017 Viktor

České kvarteto je ve finále, Kudlička skončil na 8. místě

aktualizováno 10. 8. 2012 21:45

Londýn – Kvarteto Rosolová, Bergrová, Bartoničková a Hejnová vybojovalo účast ve finále na 4x400 metrů. Česká čtveřice se představila ve druhém rozběhu, kde byla i nejrychlejší štafeta letošního roku, Spojené státy americké. Ty rozběh číslo dva vyhrály a nejrychlejší byly i celkově, když se do cíle dostaly v čase 3:22,09.

Bronzová česká štafeta

Českou štafetu rozbíhala Denisa Rosolová, která ji rozpohybovala na výbornou. Předávala do druhého úseku na čtvrtém místě a v kontaktu s ruskou štafetou. Ta se ale českým atletkám ve druhém a třetím úseku trochu vzdálila a dokonce se posunula na druhou příčku.

"To jsme se jen rozbíhaly. Zítra to bude o dost lepší, už bychom si ten čas pod 3:26 zasloužily," shodly se bronzové medailistky z halového mistrovství světa 2010 v Dauhá.

Zuzana Hejnová měla tedy na posledním úseku velmi těžkou práci. Mohutně finišovala, přibližovala se štafetě Velké Británie, ale nakonec to na přímý postup do finále nestačilo, tam se dostaly tři štafety z každého běhu. České kvarteto tedy muselo čekat na čas. Výkon 3:26,20 stačil na postup ze sedmého místa. Finále je na programu 11. srpna od 21:25.

"Řekly jsme si, kolik má každá běžet, rychle jsme to ve svolavatelně sečetly, aby nám to vyšlo," usmívala se Bergrová. "Bylo to těsně," uvedla Hejnová. Ve finále se chtějí ještě zlepšit. "Zítra to musíme spočítat trošku líp. Musíme večer udělat nějakou statistiku," řekla Bergrová. "To je jednoduchý, naplno," měla jasno Bartoničková. "A musíme porazit aspoň jednu štafetu," skočila všem do řeči Rosolová. Ostatní ji ale hned okřikly. "Nebuď skromná!"

Jan Kudlička překonal napoprvé 550 centimetrů, ale další postupná výška 565 pro něj byla na dva pokusy zakletá. Pak se ale českému tyčkaři zadařilo a 565 centimetrů překonal. Dostat se přes 575 centimetrů by však znamenalo vylepšení osobního rekordu o dva centimentry. To se mu ale nepodařilo, a tak pro něj olympijské představení končí. Celkově obsadil osmé místo a vylepšil tak o dvě příčky svůj výsledek z minulých her v Pekingu.

Vítězem se stal Renaud Lavillenie z Francie, který skočil své letošní maximum 597 cm a překonal tak olympijský rekord.