sobota 16. prosince 2017 Albína

Švédsko těsně porazilo v semifinále házené Maďarsko

Londýn - První semifinále házené mužů už má vítěze – bude to tým ze Švédska. Z nedělního finále si ale skandinávský tým bude chtít odvézt cennější kov. S Maďary dnes zakončil jen těsně se skóre 27:26. Stříbrní medailisté z her v letech 1992, 1996 a 2000 se v nedělním londýnském finále utkají s šampiony z Pekingu Francouzi, kteří zdolali Chorvatsko 25:22.

Semifinále házené Maďarsko - Švédsko

V první půli zápasu se ani jeden z týmů nedostal do většího než dvoubrankového náskoku. Závěr úvodního poločasu ale Švédové nakonec dokázali ovládnout a nahnat si i tříbodový náskok. Obě družstva se dovedla v druhé polovině vyburcovat k maximálnímu nasazení, švédští střelci ale byli nakonec schopnější sázet góly.

Nejlepším střelcem dnešního zápasu byl Gábor Császar – umístil dokonce osm branek. Švéd Ekberg přidal do skóre úspěšnějšího týmu šest gólů. Maďarský brankář Fazekas byl na procenta o poznání úspěšnější než jeho protivník Mikler, chytil osm střel, Švéd má na kontě úspěšných zákroků celkem šest.

Francouzi naopak v koncovce Chorvatům unikli až na rozdíl pěti gólů a o jejich postupu nebylo pochyb. Velkou zásluhu na jejich semifinálovém vítězství měl brankář Thierry Omeyer, spoluhráč Filipa Jíchy z bundesligového Kielu, který zneškodnil 19 chorvatských střel.