Paralympijský magazín

Počtvrté kralují synchronizovanému plavání družstev Rusky

Londýn - Ruské synchronizované plavkyně vyhrály počtvrté za sebou na olympijských hrách soutěž družstev. V devítičlenném týmu byly i vítězky soutěže dvojic Natalja Iščenková se Světlanou Romašinovou, jež tak v Londýně získaly druhé zlato a spolu s Pekingem třetí v kariéře.

Zlaté ruské akvabely
zdroj: GettyImages autor: Al Bello

Ještě lepší bilanci má další členka vítězného družstva Anastasia Davydovová, která je po dnešním vítězství už pětinásobnou olympijskou vítězkou.

Ruské akvabely získaly zlatý double na čtvrtých hrách za sebou. Úřadující mistryně světa si v součtu technického a volného programu připsaly 197,030 bodu a o 3,02 bodu porazily druhé Číňanky. Bronz získalo družstvo Španělska. Stejně jako v soutěži dvojic nedosáhly na medaili Japonky, což se stalo poprvé v olympijské historii, jež pro synchronizované plavání začala v Los Angeles 1984.