pondělí 11. prosince 2017 Dana

Britka Jade Jonesová zvítězila v taekwondu

Londýn - Jade Jonesová vybojovala první zlatou medaili pro Velkou Británii v tomto sportu. Ve finále kategorie do 57 kilogramů přemohla Číňanku Chou a v devatenácti letech tak má Jonesová před sebou slibnou budoucnost.

Finále taekwonda

Mladičká Jonesová ve finále nastoupila proti světové jedničce Chou. Číňanka Jonesovou v loňském roce porazila ve finále mistrovství světa a vstupovala tak do souboje jako favoritka.

Začátek byl hodně nervózní, obě závodnice se hlavně snažily neudělat chybu. To se nakonec Číňance nepodařilo a Britka se po jejích chybách ujala vedení 5:1. Číňanka sice poté mírně skóre zkorigovala, až na konečných 6:4. Na vítězství Jonesové na domácí půdě už to ale nic nezměnilo. Za svůj fantastický úspěch prý vděčí především svému trenérovi.

Můj kouč Paul Green je skutečná legenda. Bez něho bych rozhodně nemohla ani pomýšlet o takovémto úspěchu.

První bronz získala Tchajwanka Tsengová, kterou na cestě do finále vyřadila právě Jade Jonesová, absolutní vítězka této kategorie do 57 kilogramů. Druhý bronzový úspěch si z Londýna odváží Francouzka Harnoisová.

Výsledky turnaje žen do 57 kg:

- finále:

Jonesová (Brit.) - Chou (Čín.) 6:4

- o třetí místo:

Harnoisová (Fra.) - Hamadaová (Jap.) 12:8

Mikkonenová (Fin.) - Tsengová (Tchaj.) 2:14

Mezi muži v kategorii do 68 kilogramů triumfoval Turek Servet Tazegul, když ve finále porazil Iránce Bagheriho 6:5. Turek zisk zlata považuje za splnění svého největšího snu.

Ani nevíte, jak úžasný pocit to je. Přesně o tomhle sníte, když začínáte s taekwondem.

Bronzové medaile získali Američan Terrence Jennings a Afghánec Rohullah Nikpah.