pondělí 24. července 2017 Kristýna

Brazilští plážoví volejbalisté lehce postoupili do finále

Londýn - Plažoví volejbalisté z Brazílie Emanuel Rego a Alison Cerutti potvrdili roli favoritů a lehce postoupili přes reprezentanty Lotyšska Martinse Plavinše a Janise Šmedinše do čtvrtečního finále, ve kterém se utkají s vítězi duelu mezi Němci a Nizozemci.

Brazilci Emanuel Rego a Alison Cerutti

K vítězství nad Lotyši stačily Brazilcům dva sety, ve kterých vyhráli 21:15 a 22:20, což jim zajistilo lehký postup do finále. O druhých finalistech se bude rozhodovat dnes od půlnoci, stejně tak o týmu, který si zahraje s Lotyši o bronzovou medaili.

Zkušenějšímu z Brazilců Emanuelovi Regovi je již 39 let a ve své sportovní kariéře získal již dvě olympijské medaile, zlato z Atén a stříbro z Pekingu. Společně s dvacetišestiletým Ceruttim již společně vybojovali titul na loňském mistrovství světa v Římě. Teď mají oba zajištěnou minimálně stříbrnou medaili z Londýna.

Zdroj: ČT sport