středa 20. září 2017 Oleg

Japonské stolní tenistky postoupily do finále

Londýn - Medaili ze stolního tenisu si v Londýně zajistily Japonky, když v semifinále turnaje porazily Singapur 3:0 na body. Ve finále se střetnou s lepším týmem z duelu Čína - Jižní Korea.

Stolní tenis - Japonsko

Souboj se Singapurem dopadl jednoznačně ve prospěch japonského týmu. První bod získala Fukaharová, která svou soupeřku Fengovou zdolala tři jedna na sety. Došlo tak k malé pomstě za Japonku Ishikawovou, kterou právě Fengová porazila v zápase o třetí místo v soutěži jednotlivkyň.

19letá Ishikawová posléze přidala druhý bod a naklonila misku vah výrazně v japonský prospěch. Ishikawová rovněž nastoupila ve čtyřhre společně s Hiranovou - tu jasně vyhrály ve třech setech. Japonky tak mají zajištěnou medaili, záleží už jen na tom, jakou bude mít hodnotu. Bude se jednat o jejich první pódiový úspěch v tomto sportu.

Od olympijských her v Soulu v roce 1988, kdy byl stolní tenis poprvé zařazen do programu, se totiž japonským reprezentantům ani reprezentantkám nepovedlo získat medaili. To se však změní v úterý - Japonky se ve finále střetnou buď s čínskými, nebo korejskými stolními tenistkami.