pondělí 23. října 2017 Teodor

České beachvolejbalistky podlehly Američankám a obsadí dělené páté místo

Londýn - České beachvolejbalistky Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou skončily na olympijském turnaji na pátém místě a vylepšily tak historicky nejlepší umístění českých plážových volejbalistů. Ve čtvrtfinále podlehly americkému páru Jennifer Kessyová, April Rossová ve dvou setech 23:25 a 18:21.

Kolocová a Sluková

Američanky měly po většinu první části úvodního setu navrch, ale Češky je nepouštěly do většího než dvoubodového náskoku a po 30 výměnách byl stav vyrovnaný 15:15. Obě dvojice především dobře podávaly a právě eso poslalo Češky poprvé od stavu 2:1 do vedení, když vedly 17:16. Pak si obě dvojice držely svá podání až do prvního setbolu Češek za stavu 20:19.

Kessyová s Rossovou však setbol odvrátily a samy podávaly na zisk první sady, jejich pokus ale odvrátila krásnou smečí Sluková. Druhý americký setbol zase odvrátila Kolocová a Sluková pak blokem získala druhou českou šanci na zisk setu. Po smeči Kolocové do sítě ale měly další setbol hráčky Spojených států, Kolocová zahrála do autu a Američanky po 30 minutách vyhrály první set 25:23.

I druhá sada zpočátku nabídla vyrovnaný průběh. Češky ale už nepůsobily tak svěže a agresivně, Američankám se naopak začalo dařit a poprvé se dostaly do tříbodového vedení za stavu 9:6. Poté čtyřbodovým trhákem navýšily náskok až na 13:6. Češky sice dokázaly snížit na 9:13, ale americké hráčky se dostaly do vedení 17:9 a šance na zisk druhého setu a vyrovnání zápasu se rychle rozplývala. Češky odvrátily dva mečboly, ale nakonec prohrály druhou sadu 18:21 a celý zápas 0:2 na sety.

"Ve druhém setu jsme si nebyly schopné přihrát a nahrát skákaný servis. Začaly jsme pozdě bojovat zpátky a už to nestačilo. Na tom musíme do příště zapracovat, abychom v tom byly pohodlnější, až to zase nastane," řekla Kolocová.

Markéta Sluková:

Chybělo štěstí. Američanky byly hodně agresivní, tlačily nás na servisu. V koncovce jsme udělaly pár hloupých chyb, které takový tým potrestá. Jednou jste o bod nahoře a vzápětí o dva dole.

České zástupkyně byly celkově se svým účinkováním na turnaji spokojené. "Byla to úžasná první olympijská zkušenost. Porazily jsme týmy, který jsme předtím neporazily. Nemůžeme si stěžovat, je to úspěch," uvedla Sluková.

Kristýna Kolocová:

Nehrály jsme natolik dobře, abychom se dostaly do semifinále na olympiádě, což může být zklamání. Ale být pátý na celém světě, na olympiádě k tomu, je pro nás skvělý úspěch. Teprve si budeme uvědomovat, že to byl super turnaj.