MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Španělské i norské házenkářky jdou do čtvrtfinále

Londýn - Házenkářky Španělska porazily na olympijském turnaji Švédky těsně 25:24, což pro Skandinávky znamená konec na turnaji. Domů jedou i Dánky, které podlehly v severském derby Norkám. Oba vítězné celky si naopak zajistly postup do čtvrtfinále.

Házená žen: Norsko - Korea
zdroj: Getty Images autor: Jeff J Mitchell

Švédky přitom začaly slibně a ujaly se vedení 6:3 po 13 minutách, když tři branky zařídila Hanna Fogelstromová. Sedmi po sobě jdoucími brankami ale Španělky převzaly otěže zápasu do svých rukou. Zápas to však stále byl napínavý - o přestávce byl stav 11:10 pro španělský tým.

V druhé půli se skóre dokonce na moment vyrovnalo, ke konci však Španělky získaly dvoubrankový náskok. I když Švédky ještě snížily, na více už to nestačilo. Vítězný tým jde do čvrtfinále, Švédky se naopak s Londýnem loučí. Nepomohly jim ani excelentní výkony Fogelstromové, která proti Španělkám zaznamenala pět branek.

Ve skandinávském derby se utkaly Norky a Dánky. Zlaté medailistky z Pekingu Norky si dokázaly svůj postup do čtvrtfinále ohlídat, i když nebyly tak suverénní, jak by se na tento silný tým slušelo. Dánky jim byly důstojnými soupeřkami, jejich čas na turnaji však podobně jako v případě Švédek vypršel.

V napínavé bitvě chorvatských hráček s černohorskými triumfovaly Chorvatky. Byl to však lítý boj, neboť nakonec od sebe oba týmy dělila jen jedna jediná branka. Chorvatky přitom začaly velmi dobře, ze zápasu se však nakonec vyklubala velmi těsná partie.

Z dalších zápasů Francie zvítězila nad Jižní Koreou 24:21 a udržela si svou bezchybnou turnajovou bilanci. Čtyři branky vsítila Lacrabereová.

Výsledky turnaje házenkářek:

Skupina A: Angola - Velká Británie 31:25 (14:10), Chorvatsko - Černá Hora 27:26 (12:12), Rusko - Brazílie 31:27 (15:14).

Tabulka: 1. Rusko 4 zápasy/6 bodů; 2. Brazílie 4/6; 3. Chorvatsko 4/6 4. Černá Hora 4/4; 5. Angola 4/2; 6. Velká Británie 4/0.

Skupina B: Korea - Francie 21:24 (12:10), Španělsko - Švédsko 25:24 (11:10), Dánsko - Norsko 23:24 (11:12).

Tabulka: 1. Francie 4/7; 2. Norsko 4/5; 3. Korea 4/5; 4. Španělsko 4/5; 5. Dánsko 4/2; 6.Švédsko 4/0.