čtvrtek 25. května 2017 Viola

Francie zvládla koncovku s Británií a míří za výhrou ve skupině

Londýn - Basketbalistky Francie zvládly na olympijských hrách v Londýně dramatické utkání s domácí Velkou Británií a po výhře 80:77 po prodloužení mají na dosah prvenství ve skupině B. Ve čtvrtfinále by tak narazily na čtvrtý tým skupiny A, kterým by se měly stát české reprezentantky.

Basketbal žen: Austrálie - Rusko

Britky byly Francii překvapivě vyrovnaným soupeřem. V utkání ztrácely maximálně šest bodů a ještě šest sekund před koncem vedly o tři body. Pak ale dala Dumercová trojku a poslala zápas do prodloužení. V něm také měly dlouho navrch Britky, jenže znovu zazářila francouzská kapitánka Dumercová

Za nerozhodného stavu proměnila v poslední sekundě trojku a zařídila Francii vítězství. Celkem Dumercová zaznamenala 14 bodů, o dva více daly Grudaová a Lawsonová-Wadeová. Nejlepší střelkyní zápasu ale byla Britka Leedhamová se 29 body.

V utkání Austrálie - Rusko svou první úspěšnou smeč předvedla dvacetiletá Liz Cambageová, která navíc k vítězství svého týmu přispěla i sedmnácti body. Australanky nakonec odolaly náporu Rusek a zvítězily 70:66. Do čtvrtfinále postupují i Kanaďanky. V nervózním závěru se jim sice Brazilky bodově dokázaly přiblížit, hráčky Kanady však nakonec zvládly tomuto ataku odolat.

Výsledky turnaje basketbalistek:

Skupina A: ČESKO - USA 61:88 (38:48), Chorvatsko - Angola 75:56 (41:32), Turecko - Čína 82:55 (39:27).

Tabulka: 1. USA 4 výhry/0 porážek; 2. Čína 3/1; 3. Turecko 3/1; 4. ČESKO 1/3; 5. Chorvatsko 1/3; 6. Angola 0/4.

Skupina B: Rusko - Austrálie 66:70 (30:32), Brazílie - Kanada 73:79 (25:39), Francie - Velká Británie 80:77 po prodl. (27:23, 67:67).

Tabulka: 1. Francie 4/0; 2. Austrálie 3/1; 3. Rusko 3/1; 4. Kanada 2/2; 5. Velká Británie 0/4; 6. Brazílie 0/4.