Dohráno MOL Cup

Francie zvládla koncovku s Británií a míří za výhrou ve skupině

Londýn - Basketbalistky Francie zvládly na olympijských hrách v Londýně dramatické utkání s domácí Velkou Británií a po výhře 80:77 po prodloužení mají na dosah prvenství ve skupině B. Ve čtvrtfinále by tak narazily na čtvrtý tým skupiny A, kterým by se měly stát české reprezentantky.

Basketbal Francie - GB
zdroj: ISIFA

Britky byly Francii překvapivě vyrovnaným soupeřem. V utkání ztrácely maximálně šest bodů a ještě šest sekund před koncem vedly o tři body. Pak ale dala Dumercová trojku a poslala zápas do prodloužení.

V něm také měly dlouho navrch Britky, jenže znovu zazářila francouzská kapitánka Dumercová, která za nerozhodného stavu proměnila v poslední sekundě trojku a zařídila Francii vítězství.

Celkem Dumercová zaznamenala 14 bodů, o dva více daly Grudaová a Lawsonová-Wadeová. Nejlepší střelkyní zápasu ale byla Britka Leedhamová s 29 body.

Ve skupině B už je rozhodnuto o tom, že do čtvrtfinále postupují Francie, Rusko, Austrálie a Kanada, která si definitivu zajistila dnešní výhrou nad Brazílií 79:73.