pátek 28. července 2017 Viktor

Smíšenou čtyřhru badmintonu vyhráli Číňané

Londýn - Čínské finále olympijského badmintonového turnaje ve smíšené čtyřhře vyhráli Čang Nan a Čao Jün-lej. Mistři světa porazili dvojici krajanů Sü Čchen, Ma Ťin po setech 21:11 a 21:17. Bronz získali Dánové Joachim Fischer a Christinna Pedersenová, kteří si v utkání o třetí místo poradili s dvojicí Tontowi Ahmad, Liliyana Natsiová z Indonésie dvakrát 21:12.

Badminton
Badminton

Ve dvouhrách byla na programu semifinále. Do mužského finále postoupil obhájce Tan Lin z Číny, jeho soupeřem bude Chong Wei Lee, který může pro Malajsii získat první olympijský triumf v historii. O zlato mezi ženami se utká mistryně světa Wang I-chan s další čínskou reprezentantkou Li Süe-žuej.

Badminton - smíšená čtyřhra: Finále: Čang Nan, Čao Jün-lej (1-Čína) - Sü Čchen, Ma Ťin (2-Čína) 2:0 (11, 17). O 3. místo: Nielsen, Pedersenová (4-Dán.) - Ahmad, Natsirová (3-Indon.) 2:0 (12, 13).