sobota 27. května 2017 Valdemar

Američtí volejbaloví obhájci zlata z Pekingu porazili Brazilce

Londýn - V rámci volejbalového turnaje se střetly dva celky, které proti sobě hrály v pekingském finále. Před turnajem podceňované Spojené státy nakonec i v Londýně dokázaly zvítězit a zajistily si postup do čtvrtfinále. Brazilci naopak o další účast v soutěži budou muset ještě bojovat.

Volejbal USA

Američané přitom vůbec nezačali dobře a Brazilci dokonce vyhráli i úvodní set. Výkon obhájců zlata z pekingských her se však s přibývajícími minutami zlepšoval. Brazilci se nedokázali prosadit přes pevnou obranu USA a nakonec podlehli ve čtyřech setech. Američané kráčí turnajem neporaženě, Brazilcům naopak tato prohra může zadělat na nečekané problémy. Bran čtvrtfinále by však i tak měli dosáhnout.

Na palubovce exceloval především kapitán Clay Stanley, který přispěl 19 body. Naopak brazilská hvězda Giba neměla svůj den a zaznamenala puhé dva body. Rozdíl mezi oběma celky pak v mnohém odráží odlišné výkony obou těchto hráčů.

V jednom z nejzajímavějších utkání dosavadního průběhu londýnských her si zahrála mužstva Německa a Srbska. Napínavé střetnutí nakonec skončilo 3:2 ve prospěch Němců. Ti si tak navzdory očekávání a názorům expertů připsali své první vítězství. Stále však zůstávají mimo čtvrtfinálové pozice, nejsou však rozhodně bez šance na postup. Vynikající výkon předvedl Gyorgy Grozer, který byl středobodem všech německých ataků na síti.

Bulharští volejbalisté si v Earls Courtu zajistili postup dále trojsetovou výhrou nad Austrálií. Ačkoliv jsou až devátí ve světových žebříčcích, Bulhaři zatím ukazují, že je třeba s nimi počítat. Mohli by dosáhnout až na jednu z medailí. Mezitím mistři světa Rusové přehráli slabé Tunisko, když vynikající den měl Maxim Michajlov s 15 body.

Hostitelská země si musela připsat již třetí porážku, navíc zatím nedokázala ukořistit ani set. Britové jsou tak z domácího turnaje venku.

Výsledky volejbalového turnaje mužů:

Skupina A: Bulharsko - Austrálie 3:0 (23, 21, 22), Polsko - Argentina 3:0 (18, 20, 16), Itálie - Británie 3:0 (19, 16, 20).

Skupina B: Rusko - Tunisko 3:0 (21, 15, 23), Německo - Srbsko 3:2 (-22, -27, 18, 20, 18), USA - Brazílie 3:1 (-23, 25, 19, 17).

Zdroj: ČT sport