ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Basketbalisté USA deklasovali Nigérii

Basketbalisté USA dle očekávání zvítězili v souboji s Nigérií. Hvězdy NBA deklasovaly Afričany 156:73 a turnajem pokračují bez zaváhání. Nezaváhala ani Argentina, i když proti Tunisanům musela dotahovat ztrátu z první čtvrtiny utkání.

USA - Francie
zdroj: isifa/Gettyimages autor: Christian Petersen

Pro obranu Nigerijců byly kvality amerických hvězd příliš. Skóre se nakonec vyšplhalo až na poměr 156:73, přitom v posledních minutách si už Američané mohli dovolit snížit tempo a šetřit nejunavenější hráče i pro další zápasy.

Prozatím tedy celek USA má na svém kontě tři výhry ze tří zápasů a turnajem postupuje naprosto suverénně. Ty náročnější testy kvalit týmu však nejspíše ještě přijdou.

I Argentinci dokázali porazit svého soupeře. Tím bylo mužstvo Tuniska, které se proti předpokladům expertů ujalo po první čtvrině vedení 28:14. Poté však přišly hvězdné chvíle trojnásobného vítěze NBA, Argentince Manu Ginobiliho. Ten zaznamenal celkem 24 bodů a výrazně přispěl k tomu, že Argentina náskok soupeře nejprve zlikvidovala a pak se i sama ujala vedení. Nakonec tak zápas skončil jasně 92:69.

Výsledky basketbalového turnaje mužů:

Skupina A: Francie - Litva 82:74 (39:43), Argentina - Tunisko 92:69 (40:40), USA - Nigérie 156:73 (78:45).

Skupina B: Austrálie - Čína 81:61 (49:33), Brazílie - Rusko 74:75 (32:40), Španělsko - Velká Británie 79:78 (37:29).