pondělí 26. června 2017 Adriana

Basketbalistky USA prodloužily svou vítěznou šňůru na OH na 36 zápasů

Londýn - Vedle českých basketbalistek sehrály své zápasy i všechny další týmy - například největší favoritky turnaje Američanky, či další uchazečky o medaile z Číny, Austrálie či Ruska. Všechny z nich i ve třetí skupinové zápasy zvládly úspěšně.

Útok Velké Británie v zápase s Kanadou

Americké basketbalistky v "české" skupině A výhrou nad Turkyněmi v poměru 89:58 prodloužily vítěznou šňůru na olympijských hrách na neuvěřitelných 36 zápasů. Míří tak neohroženě za pátou zlatou medailí v řadě, a to i díky Angel McCoughtryové, která vystřílela Američankám nejvíce bodů v zápase - 18. Turkyně sice do zápasu vkročily rázně, a dokonce vedly 10:6, pak se ale prokázala kvalita amerického kádru, který si dokázal poradit s nepříznivou situací a nakonec pohodlně zvítězil.

Výsledky 3. kola

Skupina A:
USA - Turecko 89:58, Čína - Angola 76:52, Česko - Chorvatsko 89:70

Skupina B:
Velká Británie - Rusko 61:67, Austrálie - Brazílie 67:61, Francie - Kanada 64:60

Také Číňanky se vytáhly s výborným výkonem proti Angole, kterou rozstřílely 76:52. Svůj rytmus však našly až v druhé půli zápasu, na konci druhé čtvrtiny totiž vedly o pouhé dva body. Ve skupině A tak je nejspíš rozhodnuto o prvních dvou týmech, o další dvě čtvrtfinálové pozice se ale ještě může poprat každý tým. Pro ten český pak bude klíčové zvládnout utkání s Angolou v pátek a v případě výhry by si náš reprezentační celek prakticky zajistil místo ve čtvrtfinále.

Skupina B probíhá velmi podobným vývojem jako její "sestra", nicméně zápasy jsou mnohem vyrovnanější. Domácí výběr Velké Británie nicméně prohrál i třetí zápas, tentokrát znovu těsně s favoritkami z Ruska 61:67. Stejným poměrem si zajistila Austrálie, stříbrná z Pekingu, třetí výhru na turnaji, a to proti Brazílii. Také Francii se daří, v posledním zápase porazila Kanadu 64:60.