MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Prsařka Moravčíková nepostoupila do semifinále na 200 metrů

Londýn - Česká plavkyně Martina Moravčíková nepostoupila do semifinále závodu na 200 metrů prsa. V rozplavbách obsadila 26. místo v osobním rekordu 2:28,54 minuty, jen o 17 setin tak zaostala za českým maximem Petry Chocové z mistrovství světa 2009 v Římě. S nejrychlejším časem 2:21,40 postoupila do večerního semifinále Američanka Rebecca Soniová.

Plavání
zdroj: AP autor: Michael Sohn

Rodačce z Rimavské Soboty Moravčíkové, která žije a studuje na univerzitě v americkém Tennessee, unikla postupová šestnáctka o 1,6 vteřiny. V druhé rozplavbě skončila druhá, ale v dalších třech byly všechny startující rychlejší.

O další finále bude bojovat Michael Phelps, který v úterý získal devatenáctou medaili a stal se nejúspěšnějším olympionikem v historii. Z rozplaveb polohové dvoustovky postoupil jako čtvrtý, nejrychlejšího času dosáhl Maďar László Cseh.