ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Závadová skončila v rozplavbě polohové dvoustovky

Londýn - Plavkyně Barbora Závadová nepostoupila na olympijských hrách v Londýně do semifinále polohové dvoustovky. Časem 2:17,54 obsadila v rozplavbách 32. místo a za svým národním rekordem z loňského roku zaostala o tři a půl sekundy. Rekordní čas by jí k postupu stačil.

Barbora Závadová
zdroj: Getty Images Sport autor: Clive Rose

První polovina závodu přitom Závadové vyšla, po znakařské padesátce obracela jako čtvrtá, ale na následujícím prsařském úseku nabrala rozhodující ztrátu. Z 33 soupeřek předčila jen dvě.

Rozplavby jasně vyhrála šestnáctiletá Číňanka Jie Š'-wen, která v sobotu vyhrála ve světovém rekordu dvojnásobnou trať. O tři roky starší Závadová byla na čtyřstovce patnáctá.

Do večerního semifinále závodu na 200 metrů motýlek postoupil z pátého místa Michael Phelps, který tuto disciplínu vyhrál v Aténách i v Pekingu. Slavnému Američanovi chybí jediná medaile k vyrovnání rekordní bilance sovětské sportovní gymnastky Larisy Latyninové, která na olympijských hrách získala 18 cenných kovů.