úterý 30. května 2017 Ferdinand

Hokejisté Zvolenu se díky Brabencovi radují z titulu

Zvolen – Teprve podruhé v historii mohou hokejisté Zvolenu slavit zisk mistrovského titulu, výrazně jim k němu pomohl i český útočník Kamil Brabenec. Ten půldruhé minuty před koncem svým gólem rozhodl pátý finálový duel a odstartoval zvolenskou radost. Zvolen vyhrál zápas 2:1 a sérii ovládl hladce 4:1.

HKm Zvolen
HKm Zvolen

Noví mistři korunovali ziskem titulu výbornou sezonu, v níž už byli nejlepší v základní části. Navázali tak na extraligový triumf svých předchůdců z ročníku 2000/01. Spolu s šestatřicetiletým Brabencem se z titulu radovali také čeští obránci Jaroslav Hertl a Martin Výborný, jenž však hrál naposledy začátkem března. V útoku má Zvolen také Čechy Jaroslava Kallu a Marka Čurillu.

Závěrečné utkání sezony začaly lépe Košice, které poslal už v 3. minutě do vedení Patrik Svitana. V druhé třetině však vyrovnal dlouholetý hráč Liberce Andrej Podkonický, 92 sekund před třetí sirénou právě jeho pokus o blafák dorazil do branky Alexandra Hyláka Brabenec a rozhodl o titulu pro Zvolen.