čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Říhův Atlant má na dosah finále KHL

Moskva - Trenér Miloš Říha je s Atlantem Mytišči krok od finále Kontinentální hokejové ligy. Jeho svěřenci dnes porazili i díky gólu Jana Bulise Jaroslavl 3:1 a vedou v semifinálové sérii nad týmem dalšího českého kouče Vladimíra Vůjtka 3:0 na zápasy. Ve čtvrtfinále s Petrohradem vybojoval Atlant postup až v rozhodujícím sedmém duelu, ale sérií s Jaroslavlí zatím prochází velmi snadno a připsal si už šesté vítězství za sebou. Rozhodnout se může už v úterý, kdy se bude hrát znovu v Mytiščích.

Kontinentální hokejová liga

Do třetího souboje s Lokomotivem dobře vstoupil zásluhou brzkého gólu Bulise, který v 5. minutě otevřel skóre v přesilovce. Český útočník dal gól ve druhém utkání za sebou, poté co předtím vyšel v devíti zápasech střelecky naprázdno.

Říhův tým pak zvýšil vedení až na 3:0 díky kurióznímu gólu, který si dal sám útočník Lokomotivu Gennadij Čurilov. Tomu se při signalizované přesilovce nepovedla přihrávka zpoza branky Atlantu na útočnou modrou a puk doklouzal do prázdné klece, kterou opustil brankář Dmitrij Kočněv, aby mohl naskočit šestý bruslař. Rozhodčí původně připsali branku gólmanovi Atlantu Konstantinu Barulinovi, protože se domnívali, že se dotknul puku jako poslední před Čurilovem, později však přisoudili gól obránci Iljovi Gorochovovi.

Branka Pavola Demitry z úvodu třetí třetiny po asistenci Josefa Vašíčka už pouze pokazila Barulinovi čisté konto. Hosté nepřidali další gól ani v závěrečné power play.